tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Castrol nakręca - strona 3 NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
belka castrol
img main

HOT NEWS!

Castrol Silicon Spray zabezpieczanie plastikow fot Lukasz Widziszowski

Jak dbać o motocyklowe plastiki latem

Synonimem motocyklowego niedbalstwa jest motocykl zostawiony na zewnątrz na całą zimę. Przykryty grubą warstwą śniegu, zamarznięty, stoi i czeka na roztopy, które pojawią się w końcu z takim samym prawdopodobieństwem jak rdza… Ale upał też może zaszkodzić naszemu jednośladowi. Jak?

kluczyk yamaha r1

Usterki, które możesz samemu usunąć - silnik nie odpala Cz. 1 - układ paliwowy i elektryka

Zaplanowałeś wycieczkę motocyklową, spieszysz się do pracy, albo po prostu, chcesz się przejechać na swoim motocyklu. Okazuje się jednak, że jest z tym problem - silnik nie chce odpalić. Panika, stres, smutek, oraz pytanie co teraz? Zanim zdecydujesz się na wołanie mechanika, upewnij się, że sam nie jesteś w stanie usunąć usterki.

dokrecanie glowki ramy z

Usterki, które możesz samemu usunąć - coś stuka przy hamowaniu

Motocykl to kilka tysięcy złożonych w całość części. Normalne jest, że czasem coś się odkręci, poluzuje, coś przestanie działać. Niektóre awarie przydarzają się niespodziewanie i ich usunięcie możliwe jest tylko w specjalistycznym serwisie, ale niektóre, mimo przykrych objawów są wręcz banalne do usunięcia.

Wlewanie oleju Lukasz Widziszowski

4 rzeczy, które warto sprawdzić przed jazdą motocyklem

Motocykl był miesiąc temu u mechanika, nic nie trzeba w nim robić do następnego przeglądu - często można usłyszeć tego typu opinie od niedoświadczonych motocyklistów. A potem widzimy na ulicy gościa bez powietrza w kołach…

Warsztat motocyklowy castrol fot Lukasz Widziszowski z

5 rzeczy, którymi powinieneś się kierować wybierając serwis motocyklowy

Twój motocykl to tak jakby kawałek ciebie. Chcesz dla niego jak najlepiej. Nie powierzysz go przecież byle komu. Warto jest zastanowić się zatem, jakimi kryteriami kierować się przy wyborze serwisu, który ma zająć się waszym sprzętem.

wymiana silnikowego oleju motocyklowego z

Termin ważności silnikowego oleju motocyklowego

Podjąłeś decyzję o wymianie oleju w swoim sprzęcie. Wiesz dokładnie ile oleju musisz dokupić, bo przecież zawsze zostaje olej z poprzednich wymian. I tu powstają pytania: Czy olej się starzeje? Czy za każdym razem musisz kupować nową, czterolitrową butlę oleju? Czy możesz użyć oleju, który został z poprzednich wymian? Czy jest coś takiego jak termin ważności silnikowego oleju motocyklowego?

Castrol Power1 Scooter 2T Lukasz Widziszowski z

Jaki olej do dwusuwów? Czym różni się smarowanie 2T od 4T

Silniki dwusuwowe w motocyklach drogowych są w tej chwili w odwrocie, wszystko za sprawą coraz ostrzejszych norm emisji spalin. Nie oznacza to jednak, że jednostki te nie są popularne w sporcie wyczynowym, jak również doceniane przez rzesze użytkowników za prostą konstrukcję i dobre osiągi. Zobaczmy jakie zasady obowiązują przy doborze oleju do dwusuwów.

Castrol Power1 Racing 10w40 4T Lukasz Widziszowski z

Olej motocyklowy - nie tylko smaruje!

Układ smarowania w silniku często jest porównywany do układu krwionośnego żywego organizmu a olej wręcz do krwi. Jest to poniekąd trafne, bo olej jest bardzo ważnym elementem układu smarowania, ale postawione przed nim zadania są dużo bardziej skomplikowane.

Castrol Silicon Spray konserwacja z

Jak dbać o motocykl: prosta sztuczka na odmłodzenie pojazdu

Wiosna to wspaniały czas. Słońce, pierwsze ciepłe dni, no i oczywiście motocykle. Koniec marca i początek kwietnia to czas, w którym polscy motocykliści zaczynają sezon. Właśnie wtedy najwięcej widać wypieszczonych, wychuchanych po zimie, lśniących motocykli. Jak dbać o motocykl, by taki pozostał jak najdłużej?

smarowanie Castrol chain lube racing Lukasz Widziszowski z

Jak smarować motocyklowy łańcuch napędowy - 5 sposobów

O łańcuchu napędowym i jego konserwacji pisaliśmy już ostatnio sporo. Każdy wie, że łańcuch trzeba smarować, nie każdy jednak wie jak to zrobić. Szczególnie, jeżeli nie ma nikogo w pobliżu do pomocy. Oto 5 sposobów na smarowanie łańcucha napędowego w waszym motocyklu.

na górę