tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Castrol nakręca - strona 3
belka castrol
img main

HOT NEWS!

wymiana silnikowego oleju motocyklowego z

Termin ważności silnikowego oleju motocyklowego

Podjąłeś decyzję o wymianie oleju w swoim sprzęcie. Wiesz dokładnie ile oleju musisz dokupić, bo przecież zawsze zostaje olej z poprzednich wymian. I tu powstają pytania: Czy olej się starzeje? Czy za każdym razem musisz kupować nową, czterolitrową butlę oleju? Czy możesz użyć oleju, który został z poprzednich wymian? Czy jest coś takiego jak termin ważności silnikowego oleju motocyklowego?

Castrol Power1 Scooter 2T Lukasz Widziszowski z

Jaki olej do dwusuwów? Czym różni się smarowanie 2T od 4T

Silniki dwusuwowe w motocyklach drogowych są w tej chwili w odwrocie, wszystko za sprawą coraz ostrzejszych norm emisji spalin. Nie oznacza to jednak, że jednostki te nie są popularne w sporcie wyczynowym, jak również doceniane przez rzesze użytkowników za prostą konstrukcję i dobre osiągi. Zobaczmy jakie zasady obowiązują przy doborze oleju do dwusuwów.

Castrol Power1 Racing 10w40 4T Lukasz Widziszowski z

Olej motocyklowy - nie tylko smaruje!

Układ smarowania w silniku często jest porównywany do układu krwionośnego żywego organizmu a olej wręcz do krwi. Jest to poniekąd trafne, bo olej jest bardzo ważnym elementem układu smarowania, ale postawione przed nim zadania są dużo bardziej skomplikowane.

Castrol Silicon Spray konserwacja z

Jak dbać o motocykl: prosta sztuczka na odmłodzenie pojazdu

Wiosna to wspaniały czas. Słońce, pierwsze ciepłe dni, no i oczywiście motocykle. Koniec marca i początek kwietnia to czas, w którym polscy motocykliści zaczynają sezon. Właśnie wtedy najwięcej widać wypieszczonych, wychuchanych po zimie, lśniących motocykli. Jak dbać o motocykl, by taki pozostał jak najdłużej?

smarowanie Castrol chain lube racing Lukasz Widziszowski z

Jak smarować motocyklowy łańcuch napędowy - 5 sposobów

O łańcuchu napędowym i jego konserwacji pisaliśmy już ostatnio sporo. Każdy wie, że łańcuch trzeba smarować, nie każdy jednak wie jak to zrobić. Szczególnie, jeżeli nie ma nikogo w pobliżu do pomocy. Oto 5 sposobów na smarowanie łańcucha napędowego w waszym motocyklu.

castrol smarowanie lancucha z

Jak dbać o łańcuch napędowy w motocyklu? 6 zasad

Nie wiesz jak dbać o łańcuch napędowy? Przedstawiamy 6 zasad, których stosowanie zapewni bezawaryjną i długą eksploatację zestawu napędowego w Twoim motocyklu.

silikon w sprayu z

Jak zadbać o motocykl po zimie? Czyszczenie i dopieszczanie

Pielęgnacja motocykla po długiej przerwie to ważny temat. Pierwsze uruchomienie mamy za sobą, zatem zajmijmy się dokładnym czyszczeniem i zabezpieczeniem elementów nadwozia.

Smarowanie lancucha Castrol chain lube racing z

Jak dbać o łańcuch w motocyklu, czyli ABC zestawu napędowego

Łańcuch i zębatki to najpopularniejsze rozwiązanie służące do przeniesienia napędu z silnika na tylne koło motocykla. Jak dbać o łańcuch i cały zestaw napędowy, jak smarować, jak czyścić, jaki łańcuch wybrać? Na te, i wiele innych pytań postaram się odpowiedzieć w poniższej publikacji.

Motocyklowy olej silnikowy z

Motocyklowy olej silnikowy: co oznaczają symbole na etykiecie

Bierzesz do ręki butelkę silnikowego oleju motocyklowego, a na niej napisane są hieroglify. Co oznaczają symbole na etykiecie oleju silnikowego? Co oznaczają te dziwne normy, liczby, symbole? Jaki olej wlać do motocykla? Wszystko to postaram się wyjaśnić w niniejszym artykule.

wymiana oleju

Jak wymienić olej w motocyklu? Na co uważać?

Jedną z czynności, które możemy zrobić sami przy swoim motocyklu, to wymiana oleju silnikowego. Jednak nie zawsze jest to tak prosta rzecz, jak się wydaje.

na górę