tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Porady
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
belka castrol
img porady

Porady

castrol Trizone z

Silnik, skrzynia biegów i sprzęgło. Co to jest Trizone i dlaczego to takie ważne?

Olej motocyklowy ma niezwykle trudną pracę. Odpowiada nie tylko za smarowanie silnika - to właściwie tylko niewielka część jego zadań. Technologia Trizone od Castrola dba także o optymalną pracę skrzyni biegów i sprzęgła.

badanie oleju Castrol

Jaki olej do motocykla. Czym są parametry jakościowe oleju i jak je odczytywać?

Jaki olej do motocykla - to pytanie-klucz, pytanie-zapalnik i pytanie-symbol. Niemal zawsze pod takim wpisem rozpętuje się burzliwa dyskusja. My postanowiliśmy odpowiedzieć tę dręczącą motocyklistów kwestię wyjaśnić z pomocą fachowców Castrola.

Motocykl Castrol z

Samochodowy olej silnikowy w motocyklu? Rozwiewamy wątpliwości

W sieci można znaleźć mnóstwo opinii domorosłych "ekspertów" od olejów. Część z nich uparcie twierdzi, że oleje samochodowe lepiej sprawdzają się w motocyklach niż te motocyklowe, inni są zdania, że motocyklowy olej z powodzeniem może pracować w samochodzie. Jak jest naprawdę?

Castrol tor z

Chcesz poprawić osiągi twojego motocykla? Dobry olej może zdziałać cuda!

Zmniejszanie masy, poprzez stosowanie coraz lżejszych komponentów, czy zwiększanie wydajności jednostki napędowej, to zabiegi stosowane najczęściej, gdy gra toczy się o lepsze osiągi motocykla. Tymczasem samo użycie odpowiedniego oleju może przynieść zaskakująco dobre efekty.

serwis motocykla

Wiosenny przegląd motocykla. Jakie płyny wymienić?

Płyny w motocyklu to podstawowe materiały eksploatacyjne. Najważniejszym z nich jest olej silnikowy, ale to nie wszystko, o czym powinniśmy pamiętać. Wiosenny przegląd to doskonała okazja do nadrobienia zaległości w serwisie.

castrol Lukasz Widziszowski LCS 3814

Powielamy bzdury, czyli jak to naprawdę jest z olejami motocyklowymi

W internecie roi się od nieprawdziwych, wręcz szkodliwych mitów na temat motocykli. Jednym z najczęściej spotykanych jest ten, że nikt nie zalewa motocyklowych silników Castrolem. Tymczasem to bzdura.

Motocyklowy olej silnikowy z

Rekomendowany olej silnikowy. Najwięksi producenci gwarancją jakości

Decyzja o wyborze oleju, którym po raz pierwszy zalany zostaje silnik, to dla producenta sprawa wielkiej wagi. To właśnie od parametrów środka smarnego zależą bowiem w dużej mierze osiągi silnika, jego żywotność i, co za tym idzie, koszty związane z obsługą gwarancyjną pojazdu.

wymiana oleju z

Samodzielna wymiana oleju - czy warto to robić?

Regularny serwis olejowy to jedna z najważniejszych czynności, których należy dokonywać przy wszystkich pojazdach z silnikami spalinowymi. Wymiana oleju jest dosyć prosta, ale czy biorąc pod uwagę towarzyszące jej uciążliwości, warto wykonywać ją samodzielnie?

Plyn do chlodnic Castrol z

Płyn do chłodnic. 4 ważne wskazówki

Jak często wymieniać? Mieszać czy nie mieszać? W sezonie zimowym płyn chłodniczy ma kluczowe znaczenie dla silnika. Jeśli jest w dobrej kondycji, nie zamarznie i nie zniszczy układu. Oto 4 ważne wskazówki dotyczące płynów chłodniczych.

Ducati i Castrol

Mieszać czy nie mieszać? 5 mitów dotyczących olejów motocyklowych

Czy mieszanie olejów jest bezpieczne? Czym się różni olej samochodowy od motocyklowego? Zbadaliśmy 5 mitów dotyczących olejów motocyklowych.

na górę