belka castrol
img porady

Porady

Chemia motocyklowa i oleje Castrol fot Lukasz Widziszowski z

Pięć pomysłów na prezent dla motocyklisty

Motocykliści to specyficzna grupa odbiorców prezentów. Z jednej strony mniej więcej wiadomo, w którą stronę podążać, szukając dla nich odpowiednich produktów. Z drugiej, warto mieć chociaż minimalną wiedzę z branży motocyklowej, aby prezent był trafiony. Podpowiadamy kilka najbezpieczniejszych opcji.

Smarowanie lancucha fot Lukasz Widziszowski z

Łańcuch, pas czy wał napędowy? Wady i zalety różnych rodzajów napędu

Bardzo ważnym kryterium przy wyborze motocykla jest sposób przenoszenia momentu obrotowego na tylne koło. Najpopularniejszym z nich jest łańcuch, który bywa jednak kłopotliwy w eksploatacji. Rozwiązania alternatywne - pas lub wał napędowy - również mają swoje ograniczenia.

Olej silnikowy Castrol Lukasz Widziszowski z

Jak odpalić silnik motocykla? Jak nasmarować łańcuch motocyklowy? Jak nasączyć filtr powietrza? Czyli 3 nieznane zastosowania produktów dobrze ci znanych

Producenci prześcigają się w wytwarzaniu produktów, których pole działania jest zawężone do minimum. Takie ograniczenie argumentowane jest tym, że tylko wtedy dana rzecz będzie idealnie i najlepiej spełniała swoją główną funkcję, do której została stworzona. Oto trzy przykłady rozszerzenia zastosowań znanych każdemu produktów motocyklowych.

Castrol metal parts cleaner z

Jak usunąć zabrudzenia z oleju i smaru do łańcucha ze swojego motocykla

Motocykl składa się z wielu współpracujących ze sobą części, które aby mogły to robić bez przeszkód, muszą pływać w oleju, smarze i innych brudnych substancjach. Gdy motocykl zużywa się i starzeje, uszczelniacze puszczają, uszczelki przestają uszczelniać, w wyniku czego wiekowy motocykl prawie zawsze jest cały w smarze i oleju. A wcale tak być nie musi…

Castrol Silicon Spray zabezpieczanie plastikow fot Lukasz Widziszowski

Jak dbać o motocyklowe plastiki latem

Synonimem motocyklowego niedbalstwa jest motocykl zostawiony na zewnątrz na całą zimę. Przykryty grubą warstwą śniegu, zamarznięty, stoi i czeka na roztopy, które pojawią się w końcu z takim samym prawdopodobieństwem jak rdza… Ale upał też może zaszkodzić naszemu jednośladowi. Jak?

kluczyk yamaha r1

Usterki, które możesz samemu usunąć - silnik nie odpala Cz. 1 - układ paliwowy i elektryka

Zaplanowałeś wycieczkę motocyklową, spieszysz się do pracy, albo po prostu, chcesz się przejechać na swoim motocyklu. Okazuje się jednak, że jest z tym problem - silnik nie chce odpalić. Panika, stres, smutek, oraz pytanie co teraz? Zanim zdecydujesz się na wołanie mechanika, upewnij się, że sam nie jesteś w stanie usunąć usterki.

dokrecanie glowki ramy z

Usterki, które możesz samemu usunąć - coś stuka przy hamowaniu

Motocykl to kilka tysięcy złożonych w całość części. Normalne jest, że czasem coś się odkręci, poluzuje, coś przestanie działać. Niektóre awarie przydarzają się niespodziewanie i ich usunięcie możliwe jest tylko w specjalistycznym serwisie, ale niektóre, mimo przykrych objawów są wręcz banalne do usunięcia.

Wlewanie oleju Lukasz Widziszowski

4 rzeczy, które warto sprawdzić przed jazdą motocyklem

Motocykl był miesiąc temu u mechanika, nic nie trzeba w nim robić do następnego przeglądu - często można usłyszeć tego typu opinie od niedoświadczonych motocyklistów. A potem widzimy na ulicy gościa bez powietrza w kołach…

Warsztat motocyklowy castrol fot Lukasz Widziszowski z

5 rzeczy, którymi powinieneś się kierować wybierając serwis motocyklowy

Twój motocykl to tak jakby kawałek ciebie. Chcesz dla niego jak najlepiej. Nie powierzysz go przecież byle komu. Warto jest zastanowić się zatem, jakimi kryteriami kierować się przy wyborze serwisu, który ma zająć się waszym sprzętem.

wymiana silnikowego oleju motocyklowego z

Termin ważności silnikowego oleju motocyklowego

Podjąłeś decyzję o wymianie oleju w swoim sprzęcie. Wiesz dokładnie ile oleju musisz dokupić, bo przecież zawsze zostaje olej z poprzednich wymian. I tu powstają pytania: Czy olej się starzeje? Czy za każdym razem musisz kupować nową, czterolitrową butlę oleju? Czy możesz użyć oleju, który został z poprzednich wymian? Czy jest coś takiego jak termin ważności silnikowego oleju motocyklowego?

Video

Przesuwanie granic w motorsporcie

Przesuwanie granic w motorsporcie - drift, stunt, 1/4 mili, wrc, vwcc

Sporty motorowe to nieustanna walka z przeciwnościami losu, walka z czasem, technologią i samym sobą.

Raptowny Pasja ma swoja moc

Raptowny - Pasja ma swoją moc

Zobacz najnowszy film Raptownego podczas treningu!

O Castrol

Oleje motocyklowe

Dlaczego olej motocyklowy pracuje w cięższych warunkach niż samochodowy?

Technologia

Technologia

Silnik, Sprzęgło i Skrzynia biegów – różne wymagania, jeden olej – zobacz dlaczego.

Produkcja oleju

Produkcja oleju

Jak powstają oleje silnikowe do motocykli – wejdź i dowiedz się więcej

Wiedza techniczna dotyczaca motocykli

Wiedza techniczna dotycząca motocykli

Zobacz jak zbudowany jest silnik motocyklowy.

na górę