tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rekomendowany olej silnikowy. Najwięksi producenci gwarancją jakości
NAS Analytics TAG
belka castrol

Rekomendowany olej silnikowy. Najwięksi producenci gwarancją jakości

Decyzja o wyborze oleju, którym po raz pierwszy zalany zostaje silnik, to dla producenta sprawa wielkiej wagi. To właśnie od parametrów środka smarnego zależą bowiem w dużej mierze osiągi silnika, jego żywotność i, co za tym idzie, koszty związane z obsługą gwarancyjną pojazdu.

Każdy producent, przed podjęciem decyzji o wyborze rekomendowanego oleju do swojego pojazdu, skrupulatnie sprawdza i testuje różne środki smarne. To właśnie od oleju zależy przecież czy silnik bezpiecznie przejedzie kilkaset tysięcy kilometrów, czy bez przerwy będzie wymagał uwagi serwisu.

Ta druga opcja może okazać się dla producenta finansową katastrofą - koszty napraw gwarancyjnych potrafią przecież zjeść cały zysk. Stąd właśnie decyzja o doborze konkretnego oleju jest zawsze starannie przemyślana, a produkt dokładnie sprawdzony i pewny. Wielkich producentów nie stać na pomyłki.

Od lat w czołówce olejów rekomendowanych przez czołowe marki samochodowe jest Castrol Edge. Używanie tego oleju w swoich samochodach zalecają Audi, Volvo, Skoda, Ford, Jaguar, Land Rover, Seat i Volkswagen. Wśród motocyklowych marek oleje Castrol zaleca między innymi Triumph.

Trwająca od lat współpraca Triumpha i Castrola to nie tylko dostarczanie oleju - Triumph angażuje się także w badania i rozwój technologii środków smarnych, dzięki czemu Castrol może dostarczać produkty coraz doskonalsze pod względem parametrów wymaganych w silnikach motocyklowych.

Dobrym przykładem tej udanej współpracy jest opracowana przez Castrola technologia Trizone, która pozwala na maksymalne wykorzystanie potencjału motocykla, przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnej ochrony silnika.

Więcej informacji na temat olejów Castrol znajdziesz TUTAJ

na górę