tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jak usunąć zabrudzenia z oleju i smaru do łańcucha ze swojego motocykla NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
belka castrol

Jak usunąć zabrudzenia z oleju i smaru do łańcucha ze swojego motocykla

Motocykl składa się z wielu współpracujących ze sobą części, które aby mogły to robić bez przeszkód, muszą pływać w oleju, smarze i innych brudnych substancjach. Gdy motocykl zużywa się i starzeje, uszczelniacze puszczają, uszczelki przestają uszczelniać, w wyniku czego wiekowy motocykl prawie zawsze jest cały w smarze i oleju. A wcale tak być nie musi…

Twój motocykl śmierdzi olejem, każde dotknięcie go powoduje pozostawienie brudnej, zaolejonej plamy na twoich dłoniach. Twoje jeansy motocyklowe są poplamione i nie do doprania. Próbujesz poradzić sobie z czyszczeniem motocykla na myjni, ale myjka ciśnieniowa zbiera tylko zewnętrzny brud, a olej, który powchodził w zakamarki motocykla nadal tam zostaje. Z resztą kto rozsądny myje myjką ciśnieniową newralgiczne elementy motocykla? Z tym trzeba uważać, szkoda wypłukać lub uszkodzić jakiś uszczelniacz, wpompować wodę tam, gdzie jej być nie powinno.

Jeżeli twój motocykl ze starości cieknie jak sito, raczej nic mu już nie pomoże w tym, by wyglądał idealnie, nie śmierdział i nie brudził swojego właściciela. Jeżeli nie przejdzie generalnego remontu, z wymianą uszczelniaczy, uszczelek i zużytych elementów silnika łącznie z planowaniem głowicy, to zawsze kilka kilometrów po umyciu znów będzie cały brudny. Jeżeli natomiast silnik twojego motocykla ma tendencje do delikatnego pocenia się, tak jak to mają w zwyczaju niektóre marki motocykli, to jest szybki i łatwy sposób na to, by chociaż na kilkaset kilometrów silnik, jaki i cały motocykl był świeży, czysty i pachnący. Metal Parts Cleaner od Castrola to środek czyszczący w sprayu, który dociera do miejsc niedostępnych dla ręki wyposażonej w szmatkę nasączoną benzyną ekstrakcyjną. Wystarczy obficie spryskać zabrudzone elementy silnika, wahacza, felg itp. Preparat ten posiada właściwości penetrujące, które pozwalają mu doczyścić brud zbierający się od lat w zakamarkach motocyklowych trzewi. Smar łańcuchowy, olej i inne ropopochodne, tłuste substancje zostają przez niego rozpuszczone i spływają z motocykla. Wystarczy tylko czyszczone miejsca przetrzeć miękką, suchą szmatką i możemy cieszyć się z posiadania świeżutkiego motocykla.

Castrol Metal Parts Cleaner nadaje się też do czyszczenia tak ważnych dla bezpieczeństwa elementów, jak tarcze hamulcowe. Odtłuszcza je skracając drogę hamowania naszego motocykla. Preparat ten jest bezpieczny zarówno dla metalowych, jak i gumowych elementów motocykla.

na górę