belka castrol
img main

HOT NEWS!

Castrol Silicon Spray konserwacja z

Jak dbać o motocykl: prosta sztuczka na odmłodzenie pojazdu

Wiosna to wspaniały czas. Słońce, pierwsze ciepłe dni, no i oczywiście motocykle. Koniec marca i początek kwietnia to czas, w którym polscy motocykliści zaczynają sezon. Właśnie wtedy najwięcej widać wypieszczonych, wychuchanych po zimie, lśniących motocykli. Jak dbać o motocykl, by taki pozostał jak najdłużej?

smarowanie Castrol chain lube racing Lukasz Widziszowski z

Jak smarować motocyklowy łańcuch napędowy - 5 sposobów

O łańcuchu napędowym i jego konserwacji pisaliśmy już ostatnio sporo. Każdy wie, że łańcuch trzeba smarować, nie każdy jednak wie jak to zrobić. Szczególnie, jeżeli nie ma nikogo w pobliżu do pomocy. Oto 5 sposobów na smarowanie łańcucha napędowego w waszym motocyklu.

castrol smarowanie lancucha z

Jak dbać o łańcuch napędowy w motocyklu? 6 zasad

Nie wiesz jak dbać o łańcuch napędowy? Przedstawiamy 6 zasad, których stosowanie zapewni bezawaryjną i długą eksploatację zestawu napędowego w Twoim motocyklu.

silikon w sprayu z

Jak zadbać o motocykl po zimie? Czyszczenie i dopieszczanie

Pielęgnacja motocykla po długiej przerwie to ważny temat. Pierwsze uruchomienie mamy za sobą, zatem zajmijmy się dokładnym czyszczeniem i zabezpieczeniem elementów nadwozia.

Smarowanie lancucha Castrol chain lube racing z

Jak dbać o łańcuch w motocyklu, czyli ABC zestawu napędowego

Łańcuch i zębatki to najpopularniejsze rozwiązanie służące do przeniesienia napędu z silnika na tylne koło motocykla. Jak dbać o łańcuch i cały zestaw napędowy, jak smarować, jak czyścić, jaki łańcuch wybrać? Na te, i wiele innych pytań postaram się odpowiedzieć w poniższej publikacji.

Motocyklowy olej silnikowy z

Motocyklowy olej silnikowy: co oznaczają symbole na etykiecie

Bierzesz do ręki butelkę silnikowego oleju motocyklowego, a na niej napisane są hieroglify. Co oznaczają symbole na etykiecie oleju silnikowego? Co oznaczają te dziwne normy, liczby, symbole? Jaki olej wlać do motocykla? Wszystko to postaram się wyjaśnić w niniejszym artykule.

wymiana oleju

Jak wymienić olej w motocyklu? Na co uważać?

Jedną z czynności, które możemy zrobić sami przy swoim motocyklu, to wymiana oleju silnikowego. Jednak nie zawsze jest to tak prosta rzecz, jak się wydaje.

castrol wymiana oleju z

Kiedy wymienić olej w silniku motocykla? Przed zimowaniem, czy przed sezonem?

Są dwa typy motocyklistów którzy najczęściej kłócą się o to kiedy wymienić olej w silniku motocykla. Jedni wymieniają olej przed zimowaniem, drudzy tuż przed sezonem. Która z tych metod jest lepsza, która z nich pozwala lepiej dbać o silnik naszego motocykla? A może istnieje jeszcze jakaś inna możliwość?

lancuch z

Bądź gotowy na sezon

Sezon motocyklowy zacznie się dopiero za kilka tygodni, ale warto nieco wcześniej przygotować do niego jednoślad. Co sprawdzić, zanim ruszymy w trasę?

castrol bethe1 ewelina szkudlarek z

Castrol #BeThe1 - znamy zwycięzców!

Ewelina Szkudlarek, Marcin Wojciechowski i Tomasz Rysio - to trójka zwycięzców akcji Castrol #BeThe1.

na górę