belka castrol
img main

HOT NEWS!

Warsztat motocyklowy castrol fot Lukasz Widziszowski z

5 rzeczy, którymi powinieneś się kierować wybierając serwis motocyklowy

Twój motocykl to tak jakby kawałek ciebie. Chcesz dla niego jak najlepiej. Nie powierzysz go przecież byle komu. Warto jest zastanowić się zatem, jakimi kryteriami kierować się przy wyborze serwisu, który ma zająć się waszym sprzętem.

wymiana silnikowego oleju motocyklowego z

Termin ważności silnikowego oleju motocyklowego

Podjąłeś decyzję o wymianie oleju w swoim sprzęcie. Wiesz dokładnie ile oleju musisz dokupić, bo przecież zawsze zostaje olej z poprzednich wymian. I tu powstają pytania: Czy olej się starzeje? Czy za każdym razem musisz kupować nową, czterolitrową butlę oleju? Czy możesz użyć oleju, który został z poprzednich wymian? Czy jest coś takiego jak termin ważności silnikowego oleju motocyklowego?

Castrol Power1 Scooter 2T Lukasz Widziszowski z

Jaki olej do dwusuwów? Czym różni się smarowanie 2T od 4T

Silniki dwusuwowe w motocyklach drogowych są w tej chwili w odwrocie, wszystko za sprawą coraz ostrzejszych norm emisji spalin. Nie oznacza to jednak, że jednostki te nie są popularne w sporcie wyczynowym, jak również doceniane przez rzesze użytkowników za prostą konstrukcję i dobre osiągi. Zobaczmy jakie zasady obowiązują przy doborze oleju do dwusuwów.

Castrol Power1 Racing 10w40 4T Lukasz Widziszowski z

Olej motocyklowy - nie tylko smaruje!

Układ smarowania w silniku często jest porównywany do układu krwionośnego żywego organizmu a olej wręcz do krwi. Jest to poniekąd trafne, bo olej jest bardzo ważnym elementem układu smarowania, ale postawione przed nim zadania są dużo bardziej skomplikowane.

Castrol Silicon Spray konserwacja z

Jak dbać o motocykl: prosta sztuczka na odmłodzenie pojazdu

Wiosna to wspaniały czas. Słońce, pierwsze ciepłe dni, no i oczywiście motocykle. Koniec marca i początek kwietnia to czas, w którym polscy motocykliści zaczynają sezon. Właśnie wtedy najwięcej widać wypieszczonych, wychuchanych po zimie, lśniących motocykli. Jak dbać o motocykl, by taki pozostał jak najdłużej?

smarowanie Castrol chain lube racing Lukasz Widziszowski z

Jak smarować motocyklowy łańcuch napędowy - 5 sposobów

O łańcuchu napędowym i jego konserwacji pisaliśmy już ostatnio sporo. Każdy wie, że łańcuch trzeba smarować, nie każdy jednak wie jak to zrobić. Szczególnie, jeżeli nie ma nikogo w pobliżu do pomocy. Oto 5 sposobów na smarowanie łańcucha napędowego w waszym motocyklu.

castrol smarowanie lancucha z

Jak dbać o łańcuch napędowy w motocyklu? 6 zasad

Nie wiesz jak dbać o łańcuch napędowy? Przedstawiamy 6 zasad, których stosowanie zapewni bezawaryjną i długą eksploatację zestawu napędowego w Twoim motocyklu.

silikon w sprayu z

Jak zadbać o motocykl po zimie? Czyszczenie i dopieszczanie

Pielęgnacja motocykla po długiej przerwie to ważny temat. Pierwsze uruchomienie mamy za sobą, zatem zajmijmy się dokładnym czyszczeniem i zabezpieczeniem elementów nadwozia.

Smarowanie lancucha Castrol chain lube racing z

Jak dbać o łańcuch w motocyklu, czyli ABC zestawu napędowego

Łańcuch i zębatki to najpopularniejsze rozwiązanie służące do przeniesienia napędu z silnika na tylne koło motocykla. Jak dbać o łańcuch i cały zestaw napędowy, jak smarować, jak czyścić, jaki łańcuch wybrać? Na te, i wiele innych pytań postaram się odpowiedzieć w poniższej publikacji.

Motocyklowy olej silnikowy z

Motocyklowy olej silnikowy: co oznaczają symbole na etykiecie

Bierzesz do ręki butelkę silnikowego oleju motocyklowego, a na niej napisane są hieroglify. Co oznaczają symbole na etykiecie oleju silnikowego? Co oznaczają te dziwne normy, liczby, symbole? Jaki olej wlać do motocykla? Wszystko to postaram się wyjaśnić w niniejszym artykule.

na górę