tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 90 sekund i gotowe. Castrol opracował rewolucyjny system wymiany oleju
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
belka castrol

90 sekund i gotowe. Castrol opracował rewolucyjny system wymiany oleju

Nexcel to opracowana przez Castrola innowacyjna technologia wymiany oleju i filtra. Pozwala nie tylko skrócić czas operacji do minimum, ale także poprawić możliwość recyklingu zużytego oleju.

Zasada działania systemu Nexcel jest niezwykle prosta. Olej silnikowy i filtr zamknięte są w łatwo wymienialnej jednostce. Zaprojektowano ją tak, by maksymalnie ułatwić czynność wymiany zużytego oleju. Operacja ma trwać najwyżej półtorej minuty, co pozwoli wykonać tę czynności niemal każdemu.

Jak twierdzi Castrol, Nexcel pozwala także redukować emisję dwutlenku węgla przez pojazd, dzięki dokładnemu dopasowaniu oleju silnikowego i skróconemu czasowi jego rozgrzania. Zamknięcie oleju i filtra w specjalnej kasecie umożliwia lepszą kontrolę nad recyklingiem zużytego oleju.

System Nexcel testowano na wielu silnikach o różnych pojemnościach. Jako pierwszy, otrzyma ten system Aston Martin Vulcan, ale niewykluczone, że rozwiązanie to trafi także do motocykli. Castrol szacuje, że system Nexcel wejdzie do produkcji w ciągu pięciu lat.

Więcej o produktach Castrol na stronie www.castrol.pl

na górę