tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Castrol w kosmosie, w powietrzu i na lądzie. 5 ciekawostek, o których nie wiedziałeś
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
belka castrol

Castrol w kosmosie, w powietrzu i na lądzie. 5 ciekawostek, o których nie wiedziałeś

O olejach Castrol słyszał chyba każdy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę jak wspaniałą historią może poszczycić się ten producent. Dzięki doświadczeniu i najwyższej technologii oleje Castrol pracują tam, gdzie nie jest w stanie dotrzeć żaden człowiek.

1. Pierwszy w jakości

Castrol był pierwszą firmą olejową na świecie która spełniła najwyższe wymagania norm JASO do dwusuwowych silników motocyklowych. (JASO= Japanese Automotive Standards Organization czyli Japońskie Zrzeszenie Standaryzacji Motoryzacyjnej).

2. W duecie z Hondą niepokonani

Castrol i Honda jako jedyni wygrali więcej niż 500 wyścigów motocyklowych w klasie Mistrzostw Świata. 

3. Z Concordem w locie

Ponaddźwiękowe samoloty pasażerskie „Concorde” były smarowane olejami Castrol przez całą ich eksploatację (1969 – 2003).

4. Na Marsie

Castrol opracował smar Castrol Braycote 601 EF, który został wykorzystany w łaziku marsjańskim Mars Curiosity, Mars InSight (na Marsie od 26 listopada 2018) oraz wielu satelitach. Smar ten może pracować w zmiennych temperaturach od -80 stopni Celsjusza do +204 stopni Celsjusza, przy jednoczesnym braku palności, braku toksyczności i znakomitej ochronie przed korozją. 

5. Rekordowa liczba rekordów 

Castrol aż 21 razy uczestniczył w biciu rekordów prędkości na lądzie. Pierwszy w 1924 roku rekord wynosił 235 km/h.

na górę